KOMIKSY A STRIPY

Komiks Meloun a Sirka, který vycházel v letech 2015-2018 na stránkách legendárního časopisu Čtyřlístek se konečně dočkal svého souborného vydání, které nabízí i jeden, zatím nikdy nepublikovaný příběh. Vedle komiksu samotného se na stránkách této publikace můžete těšit i na BeeSeeho dovětky ke každému příběhu, kde vám autor přiblíží, jak vlastně myšlenky na jednotlivé díly vznikaly, i pohled do zákulisí tvorby komiksu samotného.

Vydáno samonákladem v limitovaném počtu 150 kusů.

 

 

 

 


 

Znáte to, ráno se vzbudíte, podíváte se z okna a všude bílo. Tak se obléknete, vezmete lopatu, hrablo a jdete odhazovat sníh. Sotva práci dokončíte, můžete začít nanovo. Furt sněží. Cestou zpátky uklouznete na ledovce, narazíte si kostrč a aby toho nebylo málo, o obličej se vám rozpleskne sněhová koule. Ještě že zima trvá jen pár měsíců v roce.

Představte si ale, že by byla Zima celý rok! Sníh, led, zima, rýma… a přesně to se děje Jaroslavovi z komiksové série MEZILEDÍ.

Tato stripová série vychází od roku 2020 na adrese E-tapír (e-tapir.cz)

 


Strip Sněhulení je nevlastním bratříčkem komiksové série O Sněhu, který se odehrává na detašovaném pracovišti v zemi sněhuláků. Je určen starším dětem (+20), ale jak to ve fantazii bývá, občas se oba světy prolnou. Autory jsou otec sněhuláků, kreslíř Pavel „Pata“ Talaš a scénarista Roman „BeeSee“ Bílek. Sněhulení vycházelo pravidelně na Vlčí Boudě od ledna 2014.

SNĚHULENÍ: ZE SÉRIE KOMIKSŮ O SNĚHU • Vlčí Bouda (vlcibouda.net)

V roce 2019 se Sněhulení dočkalo knižního vydání u vydavatelství Konektor XB 1.

 

 

 


Hledání Jara je 63 stránkový komiks plný sněhu, ledu a zlověstných sněhuláků, který vydalo nakladatelství Konektor XB-1 v říjnu roku 2014.

Více zde: https://osnehu.webnode.cz/komiks/hledani-jara/

 

 

 

 

 

 


 

CZ SK sami-z-dat (underground) hardcore (c)komiks fanzine Bubble Gun číslo 8 – tentokrát autorský speciál složený pouze z humorných jednostránkových příběhů ze série „O sněhu“.

BubbleGun #08: 100x O sněhu speciál (comicsdb.cz)